| Luci88 a întrebat:

Ce mai stiti cu inmatriculare auto? mai scade ceva? se merita sa se mai aduca masini, din afara?

Răspuns Câştigător
| Lushian a răspuns:

Se spune ca ar intra in vigoare mai devreme de 2013 si ca ar fi mai "blanda" decat cea care a fost pana acum.
Insa uite un citat dintr-o stire, poate te ajuta:
"Taxa auto va fi reintrodusă din toamna acestui an, susţine ministrul Mediului, Rovana Plumb. Ea a precizat că valoarea acesteia va fi mai redusă, urmând să fie calculată numai în funcţie de tipul de emisii. „Probabil că la începutul lunii septembrie vom veni cu poziţia oficială a Guvernului României în ceea ce priveşte taxa de primă înmatriculare. Cu siguranţă, poziţia mea este de a reduce nivelul taxei de primă înmatriculare", a declarat Rovana Plumb la The Money Channel. „În nici un caz nu se va mai face nici un fel de discriminare între maşinile noi şi maşinile second-hand, ci pur şi simplu se va lua în calcul efectiv tipul de emisii", a spus ministrul Mediului".
Cam asta e.
O zi buna!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata sunt doar discutii, nu s-a schimbat nimic. Numai bine!

| IMC90 a răspuns:

Nu se merita, cravata

| oo3 a răspuns:

Deocamdata sunt doar discutii, Din cate am inteles se va baga la inpozit, sunt dorar discutii.

| adrian972 a răspuns:

Nu se merita deaorece masinile de afara sunt cu 300 maxim 500 euro mai ieftine ca in tara. Acum 1 luna a luat varul meu un golf 4 de aici din Romania cu 3250 si in afara acelasi golf cu 2900.