| Vlădulescu_Rareș_1995 a întrebat:

Ce mailuri trebuie sa primesc după ce am deschis un dosar de dauna la euroins? Sau cum decurge mai exact toată treaba cu despăgubirea pe regim propriu

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Un agent o sa evalueze daunele si va face o oferta.
Daca accepti pentru reparare in regie proprie ei au fix 10 zile sa iti vireze banii in cont de la acceptul ofertei de catre tine. Din ziua a 10-a ai dreptul sa ceri penalizari de 0.2 pe zi conform normelor ASF.
Mare grija! Iti vor spune ca banii vor ajunge in 30 zile. Tu pe loc sa ii contrazici si sa le spui ca din ziua nr.11 vei cere dobanda. Altfel se considera acord comun

| gabriellaa23 a răspuns:

O sa te contacteze cineva de la ei cu 2 oferte:
1.Accepti suma de bani ce o ofera ei sa iti repari masina singur.
2. Astepti o programare in service.