| anonim_4396 a întrebat:

Ce marca imi recomandati pentru sistemul audio din masina?

5 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Alpine, JL Audio, JBL, Harman Kardon (echipeaza noile BMW-uri), MTX, Pionner, Kenwood, Blaupunkt. Numai bine.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Pioneer, Blaupunkt, Jvc

kratos
| kratos a răspuns:

Alpine.

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Dupa parerea mea la ora actuala cea mai buna marca este "Cadance"... apoi urmeaza cunoscutele marci "pioner" si "sony"...etc...
...acum depinde si de suma de bani care esti disponibil sa o dai.

bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Usor de dat nume de marci! Din pacate, desi par bune sau performante exista riscul sa se auda " praf ". Motivul este simplu. Masinile in care se aude bine sint masini de top, masini la care nu s-au montat sisteme audio ci s-au fabricat sisteme audio special pentru tipul respectiv de auto. Diferenta este enorma! In primul rind, si am mai scris pe aici, conteaza masina, marime, antifonare, tip de motor... Daca se vrea muzica, sa se auda cit mai performant, prima oara se " trateaza " masina apoi echipamentul se alege PRIN PROBE. Cam acesta este mersul ...si va spune cineva care a avut o contributie la prepararea unei masini care a luat si niste premii...