| anonim_4396 a întrebat:

Ce masina este recomandata pentru a fi cumparata la pretul de 2000 lei?
Despre specificatii, motor de maxim 1.2 benzina.
Masina va fi folosita maxim 20% din timp pe drum public, deci nu te ascunde-n casa.
Si pentru prostii ce fac misto ca nu-mi cumpar "masina", la 2000. Dar la ce pret credeti ca sunt masinile romanilor normali? A majoritatii persoanelor din RO?

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

La banii astia nu gaseti nimic, poate un Tico sau un Matiz dezafectat, dar totusi iti recomand Opel Corsa B.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel Vectra A sau Astra F, VW Golf 3 ori Dacia Solenza, daca gasesti una fara rugina la structura.
https://www.olx.ro/oferta/vand-opel-vectra-a-IDb6hhr.html#42a3ad6d6e
https://www.olx.ro/oferta/opel-vectra-a-1-7d-IDbiA6M.html#42a3ad6d6e

| Începătorul988 a răspuns:

Nici-o masina la acesti banii. In primul rand, nici nu cred ca exista masinii atat de ieftine, iar in al doilea rand daca gasesti asa ceva, iti cumperi sinuciderea.