| Grigoriu_Robert_Marian_1993 a întrebat:

Ce masina imi recomandati dintre Toyota RAV 4 2. 0TDI si Hyundai Tucson 2. 0TDI?
Ambele din anul 2003-2005
Ma intereseaza fiabilitatea si costurile de intretinere.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Niciuna! Sunt masini scumpe amandoua, cu piese de import, costand foarte mult intretinerea lor.
Daca este sa cumperi ceva modest unde intretinerea este ieftina, orienteaza-te spre ceva romanesc, sau macar european, care sunt mai accesibile buzunarului tau, iar piesele se gasesc peste tot.

| danbnz a răspuns:

Toyota.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Habar n-am care e mai buna, am intrat sa-ti spun doar ca ma irita lipsa ta de cunostinte.
Sa pui un nume japonez cu o marca a nefiabilitatii (2.0 TDI), e o mare greseala.
Stiu ca Hyundai are motoare CRDI, Toyota D4D, nu mortaciuni cumparate de la VW I don't want to see
Doar Mitsubishi a facut prostia sa bata palma cu Vulzvagin, apoi a facut si cateva motoare diesel proprii, ca sa nu isi piarda clientii prin prostia facuta.

| mgtow a răspuns:

Ambele sant fiabile, numai ca toyota e japoneza mai piperata la ochii oamenilor atrage. La vechimea aia 2003 - 2005 nu merita sa te complici, ia de aici toyota noua cu rabla la pret decent https://www.toyota.ro/new-cars/corolla-hatchback/ jantele trebuie inlocuite daca nu iti convin alea de fabrica.