| unvecin a întrebat:

Ce mașină mică-mică pentru oameni înalți (1.92m) recomandați?

Încăpătoare în interior, dar de dimensiuni reduse în exterior. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cerintele tale. O Skoda Fabia 1.4 benzina sau 1.9 diesel ar fi buna ca spatiu in interior, dimensiuni exterioare si foarte buna pentru un incepator, dar un Daewoo Matiz 0.8 benizna e mai bun (parerea mea) Matizu e foarte mic, spatiu la interior e decent, si Skoda si Matizu au 4 usi,Matizu are costuri aiurea de mici la intretinere, costurile pe an (rca, itp, etc) cu un set nou de gume fata-spate, toate astea te costa pe an 900 de lei, piese gasesti in dezmembrari pana-i lumea, e cea mai ieftina masina din Romania. Poti gasi un Matiz in stare buna din 2008 cu aer conditionat la 1000-1400 de euro. Dar daca nu vrei sa te faci de ras, iti poti lua un Mercedes A140 din 2005, un BMW M140i,un Renault Twingo sau un Golf 3, 4, 5 sau 6. Sper ca te-am ajutat cu ceva. ✌

7 răspunsuri:
| Vladut123456 a răspuns:

O cutie de chibrit frate, are combustibil propriu.

| Sofer a răspuns:

Vw polo 2007.

| Cristian_Sur_2003 a răspuns:

Smartul e ok..si are consum mic...impozit mic.e mica la exterior dar destula pentru tine si merge destul de ok... piesele la ea nu sunt scumpe deci Bafta.
?

| romeo78 a răspuns:

Smart cu 2-4 uși, modelul geamăn Renault Twingo, care are numai 5 uși. Citröen C3, vechile Ford Fusion, Renault Modus, Peugeot 1007.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mercedes A-klass.
Sau un Opel Corsa, ca sunt incapatoare, iar scaunele sunt joase, ai mult loc pana in plafon.

| OldSoul a răspuns:

Tiguan e destul de ok.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Opel Corsa
Smart
Dacia 1410 laughing)
Trabant laughing)
WV polo