| Anonimboy18 a întrebat:

Salut, ce masina de inceput recomandati? Am un buget de 5000€ si caut ceva sa arate bine exterior/interior si sa nu merg cu ea luna de luna in service cum am auzit de insignia ca se intampla. M-am gandit la un lexus sau un leon dar nu stiu ce potential au.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

A4B7 cu kit de S-line arata destul de bine, atat exterior cat si interior, iar daca e intretinuta bine, treci pe la service doar pentru schimbul de ulei in primul an, sau poate chiar doi.

| Anonimboy18 explică (pentru OldSoul):

Audi e pentru mine❤ dar l am scos de pe lista ca am auzit ca e scumpa intretinerea.Ai idee cam cat ar costa intretinerea, o medie cat de cat

| OldSoul a răspuns (pentru Anonimboy18):

Nu e exagerata intretinerea, dar nu pot sa-ti ofer nici un raspuns exact.
Pana la urma la baza e tot un VW, multe piese sunt identice.
Totul tine doar sa alegi masina bine, si sa previ ce e de prevenit ca daca ai ghinion, te stoarce de bani.
Cel mai simplu iei un cunoscator sa-ti verifice masina si aia e.

Iar daca e sa fiu mai exact, suspensia e scumpa, bratele pe fata te usuca de 400 de euro daca vrei sa le schimbi pe toate si sa pui ceva nou si de calitate cat sa mai duca 100. 000km, dar nu cred ca e mare "paguba" ca vorba aia, nu le schimbi in fiecare zi.
Restul cel putin mie imi pare un pret decent pentru o masina "premium".

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De ce nu-ți place VW?

| Anonimboy18 explică (pentru sierra1):

M am gandit la un golf 5 dar n am mai scris

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimboy18):

Uite aici ce de frumuseți:
https://www.olx.ro/......olkswagen/

| EneCristian a răspuns:

Deci alege o masina simpla si comoda consum decent honda e buna mai ales civic la pret bun mazda mai noua e buna si ea orice model care iti place ww jeta sau chiar un passat b seat leon la fel lexus e asa si asa piese scumpe opel insignia la fel e foarte buna ca sa nu ai probleme evita bmw alfa romeo audi ww golf si in general anunturile care suna prea bine sa fie adevarat.

| Nick9401 a răspuns:

Honda civic Hybrid sedan, este frumoasa interior, exterior noua de ani si fiabila, unica ce trebuie sa ei seama sa fie bateriile bune. eu am asa masina si sunt multumit

| Daniel_Laurentiu_1993 a răspuns:

Un VW jetta din anul 2008-2009 sub 200-000 km, si frumoasa interior exterior si foarte fiabila ca motor, am deținut astfel de model si pana la 250000 am înlocuit doar uleiul si filtrelewinking