| KaanNoah a întrebat:

Ce masina recomandati până în 2000 de euro?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu o sa iti placa raspusul meu precum nu le plac haterilor de pe TPU cand vorbesc de masinile mele, DAR masina pana in 2000 de euro nu este masina. PUNCT
Vorbim pe la 7000 de euro in sus acolo mai gasesti ceva masini.
No offence dar numai aruncati bani pe gunoiul altora, ganditi logic un laptop nu cel mai scump dar BUN este 2000-3000 de euro, ori ce masina pot cumpara cu maxim 2000 de euro?
Iti zic eu un vecin si-a luat intr-o zi o epava de 1000 de euro si in maxim 1 luna de zile a ramas cu ea pe drum si a fost nevoit sa o duca la dezmembrari ca era praf motorul si tot in ea...si inca mai exista nenorociti de samsari care vand epave cu 1000 de euro si zic ca au 150.000 km reali laughing

8 răspunsuri:
| Username272 a răspuns:

Ba, găsești un E46, masina bună te tine mult, șmecheră

| KaanNoah explică (pentru Simpatic):

Da.Dar mai am putin si fac 18 ani si nu imi permit...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ford Focus 2, motor 1.6 diesel sau benzina. Si 1.8 tdci e bun.
Focus e o masina mult mai tare decat Golf, doar ca romanii sunt mai prosti de fel, lauda vw-ul de parca ar fi al lor.
BMW e46 nu recomand, e generatie prea veche, si nu e potrivit pentru incepatori.

| Irinel15123532 a răspuns:

2000 euro este un buget destul de mic, la piata din Romania. Iti spun din experienta, in aces buget iti recomand un Renault pe benzina, nu te sfatuiesc nicidecum sa iei diesel in acesti bani, o sa mai scoti 1000 de euro sa schimbi sau sa repari turbina si injectoare, diesel in banii acestia nicidecum. Cauta ceva usor de intretinut si care nu este complicat, un Renault, si de ce nu, chiar un logan, sunt masini simple, decente si usor de intretinut, nu lua ceva scump, pentru ca daca ai bugetul acesta, nu cred ca vrei sa dai de 3 ori pretul cumpararii masinii, in reparatii.

| DaniTDCI a răspuns (pentru Simpatic):

Nu vad care e problema, si cu 1500 euro gasesti masinuta buna daca stii cum sa cauti, in ziua de azi masina nu e un lux, ci o necesitate, poate nu toata lumea isi permite masina de 7000 euro asa cum iti permiti tu.

| Simpatic a răspuns (pentru DaniTDCI):

Masina mea e 60.000 de euro acum second hand laughing cu masini de 7000 de euro merg la peste.
dar nu asta este idea, e adevarat ce ai spus
dar crede-ma e plina Romania de masini de 60.000 euro sh, din pacate multi dintre aceia nu sunt oameni seriosi si cu statut.
asa ca pe o scara de la 1000 de euro la 400.000 de euro eu nu as lua masina sh sub acei 7000 de euro ca sa se numeasca masina.
Cu 1500 de euro cumperi un telefon cum am mai spus si nu o zic ca sa ma aflu in figuri spun caci aceasta este realitatea.
Insa un mare plus masina trebuie sa fie doar o necesitate, nu o starea a avutiei nu ceva care sa te faca zmeu, pur si simplu masina este un lucru folositor care te ajuta atat tot.
Ca unii apreciaza luxul si platesc pentru asta este alta poveste.

| KaanNoah explică (pentru Simpatic):

Vai, ce sa zic. Iti ștergi tu comentariul sau iti dau eu report?

| Simpatic a răspuns (pentru KaanNoah):

Poti sa dai ce vrei, nu fiti hateri eu am zis adevarul unii avem masini scumpe, nici eu nu-mi permit rolls royce vreodata desi au multi in tara si asta.
fiecare dupa buzunarul sau, daca este asta o chestie de raportat fa-o. crezi ca ma va lua cineva de urechi sau cum?
am raspuns la ceea ce mi-a spus cel de sus, nu era sa ne dam mari era sa spunem pe bune.
daca eu imi permit masina scumpa nu inseama ca-s mai cu mot sau ca altii nu sunt mai tari.
sunt baieti care si-au vandut sufletul aproape ca sa participe la curse legale cu fel si fel de masini preparate de mii de caii putere, daca unul dintre aceia spune ca a bagat 100.000 de euro in modificarile unei masini IL RAPORTAM?