| FloryA98 a întrebat:

Ce masini gen Bmw x6 stiti dar care sa fie si usor si nu prea costisitor de intretinut?

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

In GTA, nu iti trebuie bani ca sa le intretii, deci de ce iti faci probleme?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista masini de clasa aia usor si ieftin de intretinut, poate in nfs cum zice si @ombladon

| johnnny123 a răspuns:

Iti citez din Dictionarul Explicativ al Limbii Romane:

LUX: Nivel de viață excesiv de costisitor [...] a duce o existență fastuoasă, foarte costisitoare; spec. a se îmbrăca extrem de elegant și de costisitor.

Dupa cum vezi, in definitia luxului apare foarte des cuvantul "costisitor".

BMW X6 si alte masini de acest gen (Audi Q7, Range Rover, Mercedes GLE, etc) fac parte din categoria bunurilor de lux.

In concluzie, nu sunt usor de intretinut. Vrei o masina de lux cat un tanc? Platesti.

| Miu_Louis_1992 a răspuns:

Lada niva/duster/un patrol mai batran/land cruiser batran