| gtr2rr3 a întrebat:

Ce masini recomandati de preferat din anul 2005 pana prin 2009-2010, cu un pret bun! Multumesc!

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Volvo s60! cea mai buna masina in raportul calitate pret, are un design interior atat si exterior foarte placut, o masina foarte sigura, foarte confortabila, motoarele sunt foarte rezistente, masina sta foarte bine la capitolul fiabilitate, masina premium mult mai evoluata decat un mercedes E class dar fata de mercedes este mult mai buna, mai sigura, mai rezistenta, mai fiabila si mai ieftina la intretinere si achizitionare. poti gasi masina de pe la 160 cai putere pana pe la 250 -260, daca gasesti s60 R [nu cred ca vei gasi in Romania] beneficiezi de 300 cai putere si o gramada de chestii in plus fata de celelalte s60-uri! ai incredere in volvo, cea mai buna marca la siguranta, pe plafonul unui volvo poti pune atatea modele asemanatoare cati stalpi conecteaza plafonul de restul masinii[undeva la 6, bineinteles ca nu rezista suspensia dar asta este un test demonstrativ ca in cazul in care intr-un accident foarte grav sa fie imposibil sa fii strivit de plafon. stabilitate exceptionala in curbe [am un v40 din 97' si prin serpentine merg cu 60-80 km/h si masina nu prea se lasa intr-o parte in alta] masina aceea, daca tu o vei intretine normal te va tine cel putin pana in 2030. se merita! daca as avea bugetul necesar mi-as cumpara un s60 sau v70!

| jymmy6969 a răspuns:

Daca te tine buzunarul Audi a6 3.0 tdi quattro dar neaparat 3.0 pentru ca e cel mai fiabil motor din toata gama