| deniss2213 a întrebat:

Ce mașini recomandați în jur de 15.000-20.000€ max, să aibă vreo 200cp și să o pot aduce la 300.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum vrei sa duci o masina de 200 de cp in 300?
100 de cp se obtin modificand internele...

cu 15k-20k euro se gasesc destule masini direct de 300 cp
https://www.autovit.ro/......sme/second

pentru proiecte de tuning, sunet, elasticitate motor totdeauna recomand o turbo-benzinara fata de un turbo-diesel!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alegi tu ce iti place.
Cam toate marcile mai de doamne ajuta au motorizari care sa indeplineasca cerintele tale.
Opel Insignia 2.0T sau chiar 2.0 CDTI biturbo au in jur de 200cp stock, la care se mai poate umbla. 2.8T trece si de 300cp.
BMW are 330d care vine stock peste 200cp.
Toate marcile au cate ceva.

| Frank51 a răspuns:

Audi A7 pe motorizarea 3.0 tfsi are 313cp. Aproape toate mașinile cu motorizări similare depășesc 300cp.

| Tommy223 a răspuns:

Mașina în jur de 15-20k care sa prindă 300 Găsești
Dar o mașină de 200cp care sa prindă 300 niciodată
Uite doua opțiuni
Ori iei mașină 8-9k și bagi bani în ea încă 11k si bagi soft etc și o duci în 300 de cai și sunt șanse sa prindă 300 depinde și de greutatea mașini
Ori iei un BMW m5 e60 care mi se pare ca e la același preț și asta prinde lejer 300 numa ca are peste 400 de cai
O mașină cu 200 de cai care sa prindă 300 la ora e imposibil asta doar dacă mașină are 500kg atunci ar fi posibil

| Simpatic a răspuns (pentru Tommy223):

Salut, el a spus clar ca vrea o masina de 200 cp care sa fie dusa in 300, deci s-a referit la 300 de CP, nu 300 km/h
si ai dreptate marea majoritate a masinilor de 300 CP nu ating 300 km/h multe nici daca au 350-400 de CP nu duc atat, pentru ca nu CP indica viteza maximala!
am o masina 330 cp (nu conteaza marca) precizez ca e hibrida si abia atinge 220 km/h saraca happy asta pentru ca am inteles ca e limitata, desi nu am inteles de ce, fiind asiatica nu este ca la masinile nemtesti care sunt limitate la 250 km/h...