| VreauMiere a întrebat:

Ce Mercedes-uri au motor cu 4 cilindri in linie? De preferinta motoare sport.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cele de competitie care fac curse gen le mans 24 de ore avand 8 cilindrii in linie, etc. Pt oras nu se cheltuie sume mari de bani in motor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cam greu de crezut ca face Mercedes motoare 'sport' in 4 cilindri, mai ales ca motoarele lor demne de luat in seama sunt de la 2.0 in sus, iar cele care mai au si caluti sunt de 6 cilindri, sau chiar 8 in V.
Poate la modele mai noi au innebunit si au bagat si ceva submotorizate in 4 cilindri cu 'putere mare' si cuplu dupa limitare, dar eu nu stiu nici unul.
Eu am avut W124 cu motor 2.0 diesel, mai tarziu am trecut pe 1.9 diesel de pe un 190, ambele erau in 4 cilindri, dar numai sport nu erau. O Dacie in mintile ei, daca se punea imi dadea clasa la demaraj.

| Bajmatara_Raul_1995 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Copilu', nu te mai baga. Mercedes cla 45 amg/a 45 amg. Amandoua au acelasi motor 2.0t 4l. Puterea: 360cp. Cauta daca nu ma crezi

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Bajmatara_Raul_1995):

Sa nu ma mai bag unde?
Vrei sa te dai cunoscator? Vezi ca te-a strigat mama ta.

| Bajmatara_Raul_1995 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cica eu vreau sa ma dau cunoscator. Tu nu vezi, frate, ca habar n.ai despre ce vorbesti? Incerci tu sa pari smecher zicand niste chestii care pana la urma sunt false.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Bajmatara_Raul_1995):

False in lumea ta, probabil.
Mai citeste odata primul meu post, am zis clar ca nu cunosc motoarele mai noi de la Mercedes.
Tu ai venit cu o completare, si te simti de parca ai descoperit America...
Probabil nu prea ai parte de satisfactii in viata reala, de esti asa cocosel pe net. Sunt curios ce experienta reala ai tu in domeniul auto. De fapt nu-s curios. Sunt sigur ca n-ai.
Sanatate!