| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de șoferii care conduc așa: https://youtu.be/d2CsDDxBjfg
Îi considerați experimentați sau mai degrabă teribiliști și dornici de senzații tari?
Mie sincer îmi place cum conduce tipul. big grin

Răspuns Câştigător
| badpanda a răspuns:

Se spune sa nu alergi mai repede decat poate ingerul tau pazitor.
Asta probabil are un inger pazitor care alearga bine.
Are masina buna, reflexe bune si ceva probleme la mansarda.
Norocul lui este ca ceilalti participanti in trafic sunt cuminti si nu schimba banda.
In Romania nu facea mai mult de 2km fara accident.

18 răspunsuri:
| ruddy a răspuns:

Bon,acum uitate la in videoclip doar cu acidente grave cauzate din cauza vitezei, apoi intreaba-te daca merita 10 minute de senzati tari.

| Drimmero a răspuns:

Au jucat prea mult NFS, o secunda de neatentie sau de pierdere a controlului si ajungeau intre scanduri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Ce știu clar este faptul că nu aș dori să mă aflu niciunde în preajmă acestui autovehicul, nici în trafic, nici ca pieton, nici eu nici altcineva.

Îmi place viteza, senzația mă "îmbată", dar prefer întotdeauna siguranța mea și a celorlalți în schimbul plăcerii (încă nu am carnetul laughing, vedem apoi laughing ).
Tipul e tot ce ai spus tu, teribilist, experimentat și dornic de senzații tari dar aș miza pe teribilist deoarece este în trafic, nu într-o cursă de mașini, legală sau nu.

Ceilalți participanți în trafic se vede că participă fără voia lor la o cursă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bună.

Prea mulți Schumacheri avem în trafic, se vede și se știe happy

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mi-e scârbă de ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe aici ii numim "scambag", adica niste scamatori, figuranti, prosti care se cred buricul pamantului, facand lucruri foarte periculoase, fara sa gandeasca, pana ajung sa comita accidente grave, cu maini si picioare rupte, sau paralizati ori omorand pe cineva, dupa care plang o viata intreaga in scaunul cu rotile, ori luand-o razna cu capul, ca nu pot trai cu imaginile si memoria celui pe care l-au omorat.
Mai devreme sau mai tarziu, toti ajung sa sufere, ori ca victime ori ca ucigasi ai celor pe care i-a omorat din prostia lui.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Teribiliști leșinați după atenție.
Dacă nu ar pune în pericol alți oameni, nu aș avea nimic împotrivă.
Manevrele alea sunt 50% profesionism și 50% risc, ies 2-3 ani, după care iese un accident urât. Și se bazează 100% pe traficul disciplinat, altfel dacă unul din ceilalți șoferi ar schimba banda brusc, cum fac ei, s-ar ciocni și ar fi carambol.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Era bine de aveam Schumacheri, dar din pacate avem multi care nu cunosc legislatia rutiera si au permis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Bună.

Sau ambele variante.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bună.

Cred că amândoi ne refeream la "Schumacheri" de acest gen:

https://youtu.be/ZDQtqqfgwf0

https://youtu.be/CfZ-8LASktM

Există mulți la noi în România.

| goguPatent a răspuns:

Ce apare in video acolo e o mica exceptie.
Pare un sofer profesionist totusi, bineinteles asta nu ii scuza prostiile pe care le face pe un drum public oricat de profesionist ar fi.

In viata reala cine conduce asa in trafic e doar un tampit. Atat

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Astia sunt o alta categorie, cea de Dorei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bună.

Se vede că România are valoare și talent...d-ala mare : ))

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Orice padure are uscaciuni, dar parca la noi sunt prea multe...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bună.

La noi nu se vede pădurea de uscături, și asta este o regulă!

| OldSoul a răspuns:

rolling on the floor) Mai bine conduci ca tot omu...
Ca la ce tara avem noi, vai si amar...
Tre sa te pazesti de altii... Dar sa ti-o mai cauti si singur cu lumanarea...

| mgtow a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=2bcK3rWj7cw&t=301s asa conduce un profesionist, masina mea se aude exact ca aia care o conduce japonezul, merg pe pista de cursa nu ma risc in trafic sa fiu prins de politie.

| relian a răspuns:

E dus de acasa sigur laughing iar tie daca iti place, atunci te potrivesti cu ala laughing
Cand ai astfel de manifestari, du-te si exprimate in locul potrivit, dar probabil acolo o sa se fie depasit de majoritatea, ma refer la curse la mai stiu eu ce chestii de genul asta.
Drumurile publice is facute pentru oameni normali.E bun ca macar ai fost sincera laughing