| vlllaaddd a întrebat:

Salut, s-a adoptat cumva aceasta lege? si ce parere aveti de ea?

https://www.vremeanoua.ro/......puternice/

mie mi se pare o prostie mai ales ca abia mi-am luat si eu permisul :( vreau si eu senzatii tari nu sa conduc cosciugul bunicului cu 10 cp :))

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Cand esti incepator nu ai nevoie de senzatii tari, considerand ca poti ucide pe cineva.De obicei asa se intampla, soferul nu pateste nimic si altii sufera, dintr-o prostie.Fii cu capul pe umeri.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu s-a votat nimic. E doar un proiect. Dar nu ar fi rău.

| ClaRa91 a răspuns:

Sper ca s-a votat acea lege. Plus: cei care totusi incalca aceasta lege sa fie pedepsiti cu anularea permisului si 2 ani de inchisoare.

| vlllaaddd explică (pentru ClaRa91):

Of, nu crezi ca esti cam dura domnișoara?

| ClaRa91 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Doamna.
Nu. Voi tinerii nu sunteti constienti de pericol, nu aveti o vedere de ansamblu si gresiti.
De multe ori platiti cu viata desi nu intotdeauna gresiti.
Exemplu: Mergi pe sosea cu 100 km/h ca asta e viteza maxima pe acel drum. Din fata o masina e in depasire. Depaseste un camion cu remorca si se afla deja la jumatatea lui. Nu se poare replia in timp util in spatele camionului.
Tu, sigur ai tot dreptul sa-ti continui drumul cu aceiasi viteza (100 km/h) si ia ghici ce patesti tu si cel care era in depasire dupa doar 4 secunde.
Daca luai piciorul de pe acceleratie si apasai un pic frana nu-i asa ca totul era in regula?
Voi tinerii muriti cu dreptatea in mana numai pentru ca un tantalau de instructor v-a pregatit prost.

| vlllaaddd explică (pentru ClaRa91):

Eu in acest caz m-as angaja spre dreapta si as apasa frana happy

| ClaRa91 a răspuns (pentru vlllaaddd):

50% nu fac asa ceva.

| suntserios a răspuns (pentru ClaRa91):

Tu deja aici descrii o persoana cu grave probleme la cap daca se duce direct intr-un accident frontal, nu un tanar, nu un teribilist, nu un sofer cu o masina puternica.

| ClaRa91 a răspuns (pentru suntserios):

Asa sunt tinerii. Teribilisti. Mor cu dreptatea in mana.

| suntserios a răspuns (pentru ClaRa91):

Repet. Una e sa fii teribilist, alta e sinuciderea de care vorbesti tu mai sus.

Si sa stii ca legea cu motoare mai putin puternice pentru tineri nu inseamna ca ii face mai putin teribilisti.

| ClaRa91 a răspuns (pentru suntserios):

Prostia la rand de arta.

| suntserios a răspuns (pentru ClaRa91):

Exact asta am zis si eu de multe din raspunsurile tale.

| Mariavale7 a răspuns (pentru ClaRa91):

,,Doamna’’ a fost pusă o intrebare, daca nu ai un raspuns concret sa îți vezi de treaba ca nu a cerut nimeni părerea ta.
Multe accidente sunt făcute de bătrânii cărora le tremura mâna pe volan ca si tine.
Ești o imbecila.