| Moses77 a întrebat:

Ce parere aveti de vw golf 6 cu motor 1.4 tsi 122 cp. As vrea sa cumpar unul si am tot auzit ca au fost probleme mari la astfel de motor si vreau parerea cuiva care a avut/are masina sau se pricepe in domeniu

6 răspunsuri:
| Francesca1102 a răspuns:

Buna. Sunt foarte pacatoase aceste masini, sa stii. Are un prieten si de cand a luat-o are numai probleme cu ea. A tinut-o mai mult prin service decat acasa. A avut probleme de la sigurante arse lunar (nu exagerez, cate 2-3 pe luna), pana la probleme cu motorul si toate cele. Acum 2 luni a scos-o din service (au tinut-o 2 saptamani si l-a costat ceva, pentru ca nu au fost probleme minore) iar acum ii apar tot felul de erori in bord si masina nu mai trage deloc.

| Panamax a răspuns:

Ceva probleme au cele de 170 de cai, dar nu exagerate.
Se cam intinde lantul de la distributie si trebuie schimbat ceva mai des, dar se pare ca au rezolvat problema, ultimele lanturi sunt ok.
Ca mecanicii nostri sunt slab pregatiti este alta problema,
Costa peste 4000 de lei sa faci distributia in reprezentanta.
https://www.epiesa.ro/......720104735/
Bine ar fi sa o lasi balta.

| Moses77 explică (pentru Panamax):

De ce sa o las balta daca problemele nu sunt exagerate?

| Panamax a răspuns (pentru Moses77):

Este o masina cate iti papa 4000 lei pe an doar pentru mici reparatii.
Daca esti dispus sa platesti banii astia pentru 120 de cai ok, eu nu as face-o. Daca ar fi avut peste 200 altfel se punea problema.

| Moses77 explică (pentru Panamax):

Ce masina recomanzi pentru un student care merge 700 km pe luna cu masina, doar in oras?

| Panamax a răspuns (pentru Moses77):

1.6 102 cai Golf.
Este imortala.