| Carcalete9601 a întrebat:

Ce parere aveti despre motorul de 1.7 diesel 75 cp de pe opel asta g?

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Pe mine m-ar interesa cel mai mult daca trece pe bune testul de poluare. Asta e problema cea mai "sensibila" a dieselurilor vechi.

| DaniTDCI a răspuns (pentru andreia67):

Aici depinde si de motor, cat e de vechi, in sensul pieselor uzate, daca e motoru uzat mai mult de 10-20 % nu iti va trece normele de poluare, nici asa nu stiu exact daca le poate trece de oarece e un diesel vechi

| DaniTDCI a răspuns:

Salut, cam slabut 75 cai pe un motor de 1.7 diesel, succes

| andreia67 a răspuns (pentru DaniTDCI):

E de generatie veche dar 75 CP diesel e suficient pentru un autoturism de genul Astra G.