| Clever a întrebat:

Ce parere aveti despre Toyota Aygo?

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E o masina foarte mica, strict pentru oras, chiar daca e in patru usi nefiind potrivita unei familii. Eventual ca o a doua masina, cu care sa mergi pana la cinema sau in vizita la prieteni. Ca si Peugeot 107 sau Citroen C1, de care ochiul neavizat greu o deosebeste, este o masina care se adreseaza in special femeilor, carora le plac astfel de buburuze.
Cei care afirma ca masinile japoneze sunt proaste, ba chiar le compara cu cele chinezesti, ar trebui sa se abtina sa posteze la rubrica auto, pentru ca evident sunt habarnisti. Ma indoiesc ca au condus vreodata o masina japoneza, asta ca sa nu zic ca foarte probabil nu au nici macar permis.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Toyota Aygo este o masina excelenta pentru oras, are stabilitate in curbe, un demaraj bun,, frana la fel este foarte buna[ABS]. Masina e pe benzina cu un motor de 998 cmc, 68 CPla 6000 rot/min, are aer conditionat, deci confort. Si consumul este de 4, 1 l cu 5, 5l in oras. Dupa parerea mea un inconvenient ar fi suspensia foarte rigida.

| mgtow a răspuns:

Nimic doar ca e o masina noua si clar o marca destul de buna japoneza

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E mica. O masinuta de oras. Insa, din cate am vazut, are foarte multe dotari-standard, in special legate de siguranta. Deci, mi se pare un raport excelent pret/dotari.
Nu uita ca la noi, de obicei, masinile se vand (la pretul minim) absolut chele. Orice dotari in plus te costa indecent de mult. Uneori, te miri si ca au roata de rezerva. Inca n-au gasit romanii o metoda de a o scoate si pe aia din dotarile standard.

| MonkeY a răspuns:

Sincer nu iti recomand daca inca nu ai cumparat sa vrei sa cumperi nou noutu nu merita ...masinile japoneze sunt slabe mai bine daca vrei sa cumperi una mai buna mai mare sau mai la moda iti recomand sa cumperi second hand deorece nu pre merita sa cumperi nicio masina nou nouta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

JeffHardy / are masina " vosvaken "! Ce inseamna oare, Dumnezeu stie!
hackerskype / stie ca toate masinile japoneze " is "! rable...
Ce specialisti, ce specialisti... ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine vorbeste de masini toyota negativ du-te si te cacan palma. mai buna ca orice masina europeana si americana. Eu am avut peste 150 de masini. Numaru unu orice Toyota si Honda, nu cred ca-s asa populare in europa dar in America sint tari de tot caca totul pe piata, par slabe dar is foarte rigide. Nu se compar cu cele corene sau chineze. Zaponezi sint tari de tot la masini. Vorbesc din experienta am avut tot felul de masini care iti imaginezi, dar oricind prefer Honda sau Toyota sint tari de tot.

| Reinkaos a răspuns:

O masina interesantahappy

| JeffHardy_8598 a răspuns:

Ami place da eu am vosvaken

| sailor66 a răspuns:

Buna mashinutza dar scumpa la intretzinere...

| hackerskype a răspuns:

Serios prietene nu-ti lua masini japoneze, is toate rable ca cum made in china eu serios iti spun