| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre un fiat brava 1.2 16v din 2001 in stare fff buna si despre un opel vectra din 98 motor de 1.6 in stare fff buna?

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Daca pe Vectra este motoru in 16v ECOTEC fugi de el! Cele mai rele motoare! Atuncea opteaza pentru Fiat!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Parerea mea este sa te orientezi spre Opel!

| greatLOL a răspuns:

Salut, Costy. Or fi ele in stare foarte buna, orice masina o poti face frumoasa cu un simplu polish interior-exterior. Sunt vechi, tine cont ca daca mai au si multi km o sa ti se strice mai mereu cate ceva la ele. Depinde si cum le folosesti, pentru ce ai nevoie de ele. Iti spun eu ca pentru curse de strada nu sunt bune. Ai putea opta pentru o masina din 2003+ care sa poata fi putintel mai scumpa dar mult mai buna. Si ai grija sa nu fie aduse din afara, sunt periculoase si au si mai mari probleme. Bafta.

| costy2120 a răspuns (pentru greatLOL):

Fiatul are 130000 km si vectra 174000, eu le folosesc mai mult pe camp nu pentru curse.fiatul mi-a facut o impresie foarte buna.ce vreau eu sa stiu este despre piese care sunt mai bune

| DaViDeNkO a răspuns:

Ca piese normal că Opelu' e mai bun. Ideea este că Opelul cu motorul lui de 1.6 benzină, consumă de te saturi de el. Mai bine ți-ai lua Fiatul, dacă tot ți l-a plăcut mai mult, e mai convenabil.