| Florinv72 a întrebat:

Ce presiune (atmosfere) se bagă la un tractor cu roțile de 12.4 28 roțile fiind noi?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune pe cauciucuri PSI / BAR te orientezi dupa ele, pe pompa apare BAR : PSI si stii cat bagi nu aia de picior, cea pe curent sau hidraulica cum o fi

| diNNozo a răspuns:

Salutare! Fiecare cauciuc fie el de motocicleta, tractor, masina sau combina agricola. pe cauciuc partea laterala scrie max tire pressure ( 45psi) am eu la camioneta. afla cat scrie pe cauciucul tau de la tractor si transforma PSI in bar ( atmosfere) pe google scrii exemplu 45 psi to bar

| Btn_Ionuț_1998 a răspuns:

Nu pot sa reproduc, cu un research pe google am gasit ceva ce s-ar putea sa-ti fie de folos
https://www.impar.ro/ro/blog/blog.html?blog_id=20