| JaguarSType a întrebat:

Ce sa aleg intre: Seat cordoba 1.9 tdi 2006, Seat cordoba 1.4 tdi si seat ibiza?

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

1.4,are consumul mai mic.bafta!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cordoba 1.9 TDI e cea mai ok: e maricica, motorul e potent.
1.4 TDI ma indoiesc ca se descurca bine cu acea caroserie, iar Seat Ibiza e o masina micuta, daca nu circuli mult in oras nu merita sa te chinui cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai de ales intre 1. 9dti la cordoba, iar la ibiza varianta pe benzina

| вσмвση3ℓ a răspuns:

1.9 findca are motor mare trage mai bine si daca e si diesel consuma si mai putin!
Ia si de 1.4 se urca 3 grasi de 110 kg si consuma mai mult!winking