| alaalaeu a întrebat:

Ce senzatie ai cand mergi cu motoru'? E mai "misto" cu motoru decat cu masina? E vreun motociclist? Rog sa-mi spuna...du funda

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E... Frumos.
Imi aduc aminte si acum prima tura pe motor, desi eram destul de mic. A fost si primul meu vehicul motorizat, deci sentimentul a fost mult mai puternic.
Stiu cum vedeam rezervorul mare-ntre picioare, auzeam motorul pe sub el, ma miram cat de usor se mentine echilibrul fata de bicicleta, si imi faceam curaj sa accelerez, sa trec la urmatoarea viteza big grin
Fata de masina a fost doar placut, mai deloc stresant. Cand invatam sa conduc masina (lucru care n-a durat doar 5 minute ca la motor), eram foarte stresat, sunt mult mai multe chestii pe care n-ai de unde sa le stii, pana nu 'te dai', si ai multe sanse sa faci prostii.
Pe motor n-ai alta grija decat exploatarea corecta a puterii, in rest e aceeasi treaba ca si bicicleta.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cu o motocicleta e de 1 mil. de ori mai super DAR mai trebuie sa mergi la cumparaturi sau de multe ori ai nevoie de un portbagaj atunci e naspa rau daca nu ai masina big grin
Trebuie sa alegi : Senzatia sau Necesitatea! big grin Bafta!

| RB26DETT a răspuns (pentru lpavel):

Spune-mi te rog, ceva mai frumos decat asta : https://www.youtube.com/watch?v=LH_1c8zR-Sk

| lpavel a răspuns (pentru RB26DETT):

Pai ce sa zic? Se pare ca tu deja ai ales, nu inteleg ce rost a mai avut intrebarea? Oricum TU asa ceva NU ai sa faci niciodata! big grin si de ce nu te-ai uitat si la curse cu motoare? sunt mult mai frumoase!
Oricum nu imi schimb parerea : Motorul e pentru senzatii tari nu masina! masina cum am mai zis e pentru necesitate si nu sunt singurul cu parerea asta, poti fi sigur! happy

| alaalaeu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Bun raspunsulhappy Daca vrei sa-mi spui...Eu am 1.65 as putea sa merg la inaltimea asta pe un naked? Ai funda.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru alaalaeu):

Asta nu mai stiu, nu sunt motociclist... Eu aveam sub 1.70 cand am mers prima data, pe Mobra S50, era perfecta pentru inaltimea si greutatea mea de atunci.