| Catalin175 a întrebat:

Cu ce este penalizat un motociclist daca sparte intentionat oglinda unui sofer de masina?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate avea dosar penal pentru infractiunea de distrugere, conform Codului penal, citez:
"ART. 253. Distrugerea
(1)Distrugerea, degradarea sau aducerea în stare de neîntrebuinţare a unui bun aparţinând altuia ori împiedicarea luării măsurilor de conservare sau de salvare a unui astfel de bun, precum şi înlăturarea măsurilor luate se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă."

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu un dosar penal pentru distrugere...