| lungu_5803 a întrebat:

Cielo sau Espero. Care se duce mai tare la viteza?

Răspuns Câştigător
| KostyCool a răspuns:

Cielo.Normal

9 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Espero este mult mai bun decat Cielo. Dar din pacate nu prea se mai gasesc (aproape deloc)

| axy08 a răspuns:

Espero

| axy08 a răspuns (pentru axy08):

Espero are pinionu la a 5 mai mare si fuge mai tare

| G30RG3 a răspuns:

Espero este mai bun ca cielo deoarece : -este o varianta inbunatatita a lui cielo
-prinde viteza 220 fata de cielo care priinde 200
-merge pe benzina(benzina este pentru masinile sport pentru viteza) fata de cielo care merge pe motorina (motorina este mai mult pentru transport)

| Katalyn69 a răspuns (pentru G30RG3):

Nu sa fabricat cielo pe motorina

| sorin_3963 a răspuns:

Cielo logic

| Katalyn69 a răspuns:

Depinde de motorizare..Espero sa fabricat cu 3 motoare: 1.5 16v 90cp 1.8 95 cp si 2.0 105cp(cele de 2.0 nu sau fabricat pentru Europa de accea vedeti rar Espero cu motor de 2.0) Iar cielo sa fabricat cu 1.5 8v si 1.5 16v. Daca te referi stric la motoarele de 1.5 16v pe ambele Cielo va intrece pentru ca e mai usorhappy

| CyUfIx a răspuns:

Espero este mai bun iti garantez Funda?