| olixandru a întrebat:

Cine stie cati litri de ulei intra intr-un motor de Alfa Romeo 166?
Vreau sa schimb uleiul de motor si filtrele de unul singur si nu stiu care este capacitatea sau volumul motorului in litri.

Răspuns Câştigător
| pieseautorom a răspuns:

Salut ca sa pot sa-ti raspund trebuie sa stiu ce motor ai de exemplu : 2.0 l sau 2.4 HTD sau 2.5 l si asa mai departe.

Sau cel mai simplu poti sa intri pe acest site si sa vezi singur in functie de capacitatea cilindreica a motorului tau http://anunturipieseauto.ro/......romeo-166/ funda :))

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pune aproximativ 4 L si verifici apoi, dar in general am atit intra. Daca mai trebuie pui cite putin si verifici iar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cu uleiul uzat ce faci?