| stop99 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o Alfa Romeo 159 motor 1.9 diesel si as vrea sa stiu la ce pret e intretinerea, la ce pret gasesc filtrele, discurile etc?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca castigi 1000€ pe luna poti so duci la reprezentanta altfel vezi tu cum o scoti la capat.

| Simpatic a răspuns:

Preturile le gasesti frumos dand o cautare pe siteri de specialitate, un exemplu:
https://www.epiesa.ro/......categorii/
cauti ce piese te intereseaza.
Eu altceva as intreba posesorii de alfa romeo 159 si anume ce pica la ea! Filtrele si consumabilele in general le schimba si cei cu Lada si cei cu Bentley.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cum a zis si colegul, intri pe site-uri de piese, si vezi ce preturi au.
Daca mergi in service, mai pui adaos 20-30% fata de preturile de pe www.autokarma.ro, si manopera, care e minim 60 de lei pe ora (dar se calculeaza din start, nu se face pe ceas).
A avut un prieten una din aia, bratele erau scumpe dar nu s-a plans de ele, in schimb au jante pe 18" si cauciucuri foarte scumpe; la noi e plin orasul de guri de canal si gropi, strica anvelope, uneori chiar indoia janta, foarte des. Asta era singura problema de care se plangea.

| DanielIlie a răspuns:

O vorbă din popor zice "nu te lega la cap dacă nu te doare"... recomand WV Passat, Golf. Succes!