| ProYgrec a întrebat:

Cine stie ceva marci cunoscute pentru scule, scule fiind: Chei, tubulare.etc toate sculele necesare pentru service auto dau funda tongue

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cea mai cunoscuta marca de scule in Romania, dupa mine, e Yato.
Am folosit scule de la ei, incepand de la chei, pana la masini de slefuit pneumatice, truse pentru schimb de ulei si pistoale de vopsit. Sunt foarte ok, cu adevarat profesionale.
Masinile de slefuit, mai ales, tineau ani buni la program de lucru 8 ore/zi.
Am vazut ca fac si generatoare de curent/sudura, compresoare...
Alta marca pentru scule profesionale pe care am intalnit-o in service-uri si mai ales in detailing auto/vopsitorie: 3M. Fac scule electrice, scule fine (cuttere, raclete...), si mai ales consumabile (banda dublu adeziva, banda pentru impachetat in vederea vopsirii, solutii de degresat/curatat, toate materialele necesare colantarii auto s.a.m.d.).
In materie de scule electrice, Makita si Bosch sunt cele mai sonore nume pe care am avut ocazia sa le testez, si am fost impresionat.
Daca te intereseaza vopsitoria, SATA are cam cele mai cunoscute/apreciate pistoale de vopsit.

3 răspunsuri:
| ProYgrec explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersii mult, ca is mecanic auto in devenire si vreau sa imi iau niste scule calumea cand imi cumpar masina. si alte chesti mersii mult +funda happy

| onmarket2011 a răspuns:

Scule pneumatice foarte calitative sunt cele de la Max Japonia, vezi aici mai multe detalii https://www.uneltepneumatice.ro, produsele sunt de top

| onmarket2011 a răspuns:

Daca vrei scule pneumatice profesioanale incearca-le pe cele de la Max Japonia, vezi aici mai multe detalii https://www.uneltepneumatice.ro produsele se folosesc cu precadere industrial dar poti folosi si pentru uz personal