| JustMeCata a întrebat:

Cine stie niste site-uri din franta sau germania unde as putea gasi crossuri ieftine?

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

In Franta sunt foarte scumpe. In Italia, Spania si Germania gasesti ieftine sau daca treci de balta aia mare in Japonia sau America. De obicei pe net nu gasesti nimic concret chiar daca vrei fiindca le pun cu preturi exagerate si cand ajungi acolo lasa mult la pret ca sa o vanda. Am luat un Yamaha Midnight Star din Germania acum 3 zile fara acte e adevarat o luasem pentru dezmembrari la firma nici nu ma interesau actele si a pus-o cu 4300 de euro pe net era din 2009 si la fata locului am cumparat-o in 2300... deci aproape la jumatate din pret. Cel mai bine cand te hotarasti dai o fuga pana acolo si 100% gasesti ceva nu se poate sa te duci degeaba oricat de pretentios ai fi. Site-uri ar fi mobile.ro unde dai pe cautare si dai pe motociclete, apoi ai acolo filtru ca sa selectezi tara, tipul motocicletei, marca si asa mai departe. Link exact este: http://cautare. mobile.ro/vehicule/motocicleta/