| Brunet_Bogdan_1994 a întrebat:

Cine stie sa imi explice si mie care este diferenta intre un motor ecotec si unul twinport? Vorbim despre Opel Astra Bertone Cabrio! am de gand sa cumpar unul si nu stiu care e difetenta dintre cele doua motoare

1 răspuns:
| carinadelia a răspuns:

Nu stiu sa iti spun diferenta, dar iubitul meu a avut Opel Astra Bertone (nu cabrio) twinport, si pana la urma l-a vandut si s-a orientat spre altceva. Nu a fost foarte incantat de Bertone... are un golf mk4 ( golf 4 ) 1.8 turbo (gti) acum si e mult mai incantat.