| Audir8etron a întrebat:

Cine stie unde pot gasi planuri de construcție al unui kart cu motor in romana
Dau funda

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu motor in romana? Vrei sa vorbesti cu el?
Planuri iti trebuie daca cumperi un kit complet, si trebuie doar asamblat. Tu vrei sa construiesti de la 0, probabil, trebuie sa te adaptezi. Nu poti planui cum il vei face, cand tu n-ai inca rotile fata, directia, puntea spate, motorul...
Cel mai bine, cauti un kart fara motor, comunist, il repari daca e cazul, pui un motor cu ambreaj centrifugal la el, in loc de pinionul lantului pui fulie si cauti curea suficient de lunga, si aia e. Ai kart automat, cu buget de vreo 700 de lei, daca gasesti un cadru ok.
Daca stai sa cumperi separat fiecare janta, anvelopa, fuzeta, pedala... Vei ajunge la preturi fenomenale.