| djluci a întrebat:

Vreau sa construiesc un Go-Kart si nu stiu exact cat costa un motor nu conteaza cat de puternic e...cel mai slab, dar sa stiu cu cat l-as putea gasi nou sau folosit..cu tot cu carburator daca ii trebuie.

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai gasesti pentru kart-uri motor de drujba la 100 de lei si merge chiar si cu cel de drujba, gasesti de mobra, gasesti motociclete vechi de la care poti lua motorul la 250-300 de lei, sunt ruginite si vai de ele dar se curata si merg perfect, ce este de inlocuit se inlocuieste si asa mai departe!

| djluci explică (pentru FurtunaDiesel):

La 100 de lei pot sa il pornesc adica are si carburator?

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru djluci):

Da, principala problema va fi sa adaptezi o cutie de viteza!

| djluci explică (pentru FurtunaDiesel):

Dc imi trebuie cutie de viteza? poate in loc de un go-cart adaptez o bicicleta laughing) care are pinioane.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru djluci):

Atunci ia fal fara cutie, sa te vad cum il faci tu cu bicicleta laughing

| a1doru a răspuns:

Cauta si tu pe 4Tuning, in sectiunea motoare ca gasesti acolo