| FrancezuRN a întrebat:

Credeți că aș putea învăța în timpul când intru în școala de șoferi, deoarece eu nu am timp să mă pregătesc de acum pentru că muncesc și nu sunt in țară și aș vrea să vin și să fac școala auto, având în vedere că stau c-am prost cu memoria mă c-am îndoiesc, mă gândeam la pastile de memorie nu știu, voi ce îmi recomandați,?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Citesti legislatia de 2-3 ori (citit nu tocit), inveti semnele si faci chestionare (recomand mediul de invatare de pe e-drpciv.ro) si in maxim 2-3 saptamani esti gata pentru proba teoretica.

Si eu eram la munca cand am dat de permis si in metrou in drum spre casa citeam din legislatie si faceam 1 ora de chestionare si in 2 saptamani am invatat cam tot ce trebuie si am luat sala cu 26.