| aNdReI03D a întrebat:

Cum as putea afla ce tracțiune are mașina mea.
Este un Audi A3 an 2004 2.0 an tdi bkd și aș vrea să aflu daca este quattro sau nu! Din cartea mașinii nu îmi dau seama
Aștept răspunsuri și sfaturi

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Probabil au facut si quattro si FWD, cel mai bine e sa te uiti in fata sin spate sa vezi daca are planetare.De regula astea quattro au un semn, adica scrie in fata si spate quattro acolo in dreapta la spate unde scrie 2.0 sub daca scrie quattro atunci aia e, daca nu scrie atunci trage numai fata.Acum daca masina e veche si stiu si eu sa spunem ca cineva ia luat chestia asta, sau i-a cazut, te uiti la roti daca au planetare si stii sigur cum e masina.

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Te apleci si te uiti sub masina, cauti daca ai cardan (o teava groasa de fier) care pleaca de la cutie la puntea spate.