| DaniTDCI a întrebat:

Cum as putea motoriza o bicicleta cu un motor de drujba/motocoasa?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Recomand montarea pe furca din fata. Fixezi drujba, si cauti o metoda de a inlocui pinionul de lant de drujba, cu unul de lant de bicicleta.
Montezi roata de spate si pe fata, ca sa ai pinion la ea.
Ai grija de unghiul de functionare al carburatorului. Sa nu alegi o pozitie cu fundu' in sus.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Iti trebuie destule materiale si trebuie sa ai experienta altfel va fi greu sa ansamblezi totul.

| AwGenetix a răspuns:

Schimbarea nu ar fi foarte grea, dar ai nevoie de un strung, sa-ti faci ceva flanse, reductii.