| Bobby26 a întrebat:

Cum fac sa dau rateuri cu masina, adica sa bubuie big grin

FUNDA :X

12 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Banuiesc ca vrei sa fie in genul Rat Rod masina de vrei rateuri.

| kaBooMx a răspuns (pentru robijam):

Te referi la hot rod?

| robijam a răspuns (pentru kaBooMx):

Nu, la rat rod-uri sunt un fel de hot-roduri dar cu aspect de rable. Cauta pe net.

| kaBooMx a răspuns (pentru robijam):

A, merci, chiar nu stiam big grin

| AgathaRo a răspuns:

Rateurile tin de compresia motorului. Nerecomandat daca tii la masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rateurile sunt date ca DEFECT si nu ca motorul merge bine si ca are putere. Rateurile date pe evacuare inseamna ca distributia este in intarziere, iar cele date pe admisie inseamna ca distributia este in avans. Nu fac bine, ci din contra, un rateu dat nasol, poate sa-ti fisureze blocul motor sau alte probleme mai grave.

| Bobby26 explică:

Ma refer sa scoata bubuitura pe teava de esapament daca intelegeti, cum fac unii cu motocicletele

| robijam a răspuns (pentru Bobby26):

Eu iti recomand mai bine decat rateuri, un esapament sport. http://www.accesoriiautosimoto.com/TobeSport.html

| ovidiu8msn a răspuns (pentru Bobby26):

Simplu. Dai jos toba, si o sa fi ca la raliu.

| TUCTUC95 a răspuns:

Umbli la carburator, ii desfaci colierul il lasi mai slab
Dar distrugi masina

| NicoletaDulce88 a răspuns:

Pui benzina pe ea si ii dai foc big grin :X

| Bobby26 explică (pentru NicoletaDulce88):

Iti trebuie permis ca sa fi atat de prost?