| Num3Ascuns a întrebat:

Cum iti dai seama ca motorul este gripat?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Temperatura peste 37 cu 4, tensiunea crescuta, stranuta, ii curge nasul, stari de somnolenta laughing Glumeam bine inteles! In primul rand nu mai trage cum trebuie si in unele cazuri dar nu in totdeauna se ingatuie masina, merge in socuri sau face zgomot fiindca are vibratii foarte mari!

| Num3Ascuns explică:

Este vorba de fapt de un motor de scuter, are cineva si nu prea ii trage si se aude cam urat se aude un sunet asa ascutit(un parait asa)! Cred ca la gripat pentru ca merge cu el turat la maxim.

| BAM_7947 a răspuns:

Gresit! iti dai seama foarte usor...nu mai porneste. cand gripezi motorul inseamna ca sudat pistoanele deci automat nu mai porneste. daca ai "norocul" sa sudezi doar un piston si sa il rupi acolo motorul functioneaza dar se aude ca si cand explodeaza, scoate fum, etc

| cld2011 a răspuns:

Nu mai trage cum trebuie. se simte la acceleratie.