| Cosmin_Stancu_1982 a întrebat:

Cum pot indeparta o zgarietura care nu este profunda?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant solutii pentru zgarieturi care nu ating tabla masinii dar o sa se duca partial, ramane daca te apropii mult cu vederea, de la distanta dispare. Un profesionist tio polisheaza pana dispare cu 300 / 500 euro

| darrio2007 a răspuns:

Nu poti. Va trece de la sine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O zgărietură este un traumatism al pielii. Acolo pielea a fost distrusă și are nevoie să se repare de la sine prin crearea unui țesut nou. Doar astfel va dispare. Se poate întâmpla ca noua piele în zonă să aibă temporar o culoare mai deschisă decât pielea din jur, care va dispare treptat.

| anonimg a răspuns:

Unde se află zgârietura: pe piele, lemn, piatră, gresie, parchet?
De pe piele se va îndepărta singură după vindecare, cu condiția să o lași să se vindece singură, și să nu o descojești mai înainte de vreme.

| Catrice a răspuns:

Depinde de suprafață.

| morfeo a răspuns:

Astepti sa treaca, mai dai si cu crema de galbenele daca ai

| ivsk a răspuns:

Incearca Bio Oil. Uleiurile intra intr-un strat mai adanc al pielii decat cremele si ajuta mai repede la vindecare. Poti sa iti iei sticluta mica de voyage. Poti sa vezi si poze before &after sa iti faci o idee.