| Sergiu_9994 a întrebat:

Cum poti alege un scuter?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

In primul rand gandeste-te ce vrei sa faci cu el. Ceva de 49 cmc de off road, de strada, de drumuri mai lungi cat de cat, de dus de aici pana dincolo. In al doilea rand gandeste-te la pretul pieselor si am intretinerii si pretul de achizitie, apoi la ce tip vrei (Scuter normal, sport, de off road cum am zis mai sus si asa mai departe), apoi te gandesti daca ai A1 sau A sau vrei ceva de 49 cmc! Un sfat concret ar fi sa te orientezi spre Yamaha sau Honda si ce spunea cineva inaintea mea eu consider ca injectia este mai pretentioasa dar rezista de aproximativ 15 ori mai mult timp!

| EndOfJoke a răspuns:

Este foarte simplu in a alege un scooter.Iti poti alege daca vrei din scooterele astea:gilera runner, aprilia sr2, malaguti f12, malagutii f15, piaggio nrg etc...
Din propria experienta te sfatuies sa iti cumperi un scooter pe carburatie, nu pe injectie. Dupa multe intamplari am considerat ca injectie este mai buna, dar este la fel de pretentioasa.Carburatia este simpla:cum zice romanul"Il repar in drum".La carburator poti regla aer-benzina,il poti curata cand ai bagat in el benzina cu ceva mizerie, pe cand la injectie calculatorul face totul.
Daca vrei sa iti achizitionezi un scooter, nu ezita sa iti iei pe carburator. Poti intreba mai multe persoane dar...ascultama ca nu sfatuiesc gresit, injectia cand te lasa te uiti la el.
Bafta si asfalt uscat. Funda

| Kesha1428 a răspuns:

In primul rand cu grija si amre atentie apoi cu mana