| Andrei199114 a întrebat:

Cum poti evita un accident rutier?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa respecti indicatoarele si regulamentul de circulatie.Desi poate intra alt tampit in tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa respecti regulile de circulatie si sa belesti ochii

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Traind in munti. Asta e varianta sigura.
Pentru oamenii normali, insa, exista cateva, cum ar fi mersul pe trotuar si traversatul pe zebra dupa ce te-ai asigurat, aplicarea conduitei preventive pentru soferi, respectarea regulilor de circulatie pentru biciclisti, s.a.m.d.

| OldSoul a răspuns:

Sa fii o persoana calma, sa iti cunosti si sa iti stapanesti cat mai bine masina, sa actionezi rapid in situatii critice.

| RareşTPUro a răspuns:

Reducerea vitezei si atentia in trafic.

| Max_David_1994 a răspuns:

Să mergi cu viteza maximă de 200-300 Kilometri la oră.