| Ferii a întrebat:

Cum se face un roll cage pentru un BMW e36 328i? Vreau sa fac una (ma pricep la Sudură) foarte bună dar vrau sa îmi spuneți ce trebuie sa cumpăr și cam cât m-ar costa sa fac una?
Dau fundă ????

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Caută ateliere, grupuri specializate pe tuning. Nu trebuie doar materiale și să fiți bun la sudură! Mașină va trebui "dezbrăcată" în interior, scos rezervorul de combustibil, dar trebuie să știți exact unde e corect să pui roll cage! Altfel nu ai făcut nimic! Plus că greutatea mașinii va crește, iar ca să compensez, trebuie să elimini din interior elemente inutile!
Succes, dar singur e "misiune imposibilă"!