| TbW a întrebat:

Cum se leagă butonul ON/OFF la subwoofer? Ce cabluri vin in el?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Simplu: Daca are doar doua picioruse se intrerupe un cablu de alimentare (un singur fir). Daca are 4 picioruse e posibil sa intrerupa ambele cabluri. Trebuie verificat (in cazul doi) ce picioruse conduc la apasarea pe pozitia ON. Se poate verifica cu un aparat de masura sau cu o baterie si un bec.

| sierra1 a răspuns:

Foarte probabil acolo e alimentarea. Dacă nu ești in temă, apelează la un specialist să nu arzi ceva...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai pe vechiul buton culorile cablurilor roșu maro sau albastru de exemplu, daca tu ai alte culori in subwoofer le legi sa zicem ca originalul era rosu dar acum ai pus un fir negru ăla negru il lipesti unde era rosu, si vezi cum vin in continuare legaturile, tu trebuie sa masori alimentarile, ca sa stii unde vine fiecare fir, daca nu te pricepi si nu ai aparat de masură nu poti identifica exact alimentarile si daca le pui invers faci scurt ca fiecare fir corespunde unei tensiuni care pleaca din transformator.

| lamasanustefan a răspuns:

Cand legi de obicei Cablurile de la Subwoofer la player, adica
alea 2 rotunde(nu stiu cum se numeau)
După cablul rosu la baterie(cu siguranta)
si ala negru la masa masinii.
Vezi ca mai aveai unu albastru subtire care se ducea in spatele playerului.
Ăla practic oprea Statia cand opreai playerul.
Ca sa ii pui butonul On/Off, trebuie scos Cablul albastru din spatele playerului si "mufata" in Buton.
Sper ca am fost cat de cat inteles.
Si poate raspunsul meu a fost cel mai bun.
Si cine stie... primesc si Funda.
Doamne ajuta, si numai bine!