| painkilleeer a întrebat:

Cum se procedeaza dupa ce pici traseul? Ce acte ai nevoie sa te reprogramezi si dupa cat timp poti merge?

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ai nevoie de o adeverinta de la scoala ta ca ai mai facut 6 ore de condus, cazierul sa fie valabil pentru inca 4 luni si dosarul complet, buletinul, si te poti duce dupa 2 saptamani de cand ai picat traseul sa te reprogramezi, oricand dupa 2 saptamani cu conditia sa nu-ti fi expirat dosarul.

| valentina2392 a răspuns:

Dupa cele zise de catre Mihai. Dar il contrazic in privinta dosarului! Daca e pe cale de expirare vezi ca scoala ti-l poate prelungi pana la proba traseului! Au voie sa faca acest lucru dar nu-l comunica pentru ca mai vor sa mai ia niste bani! teoretic traseul il poti da odata la 2 sapt. Dar din cauza ca programarea se face dupa 3luni si ceva chiar si 4, poate sa-ti lungeasca scoala/dosarul!