| Deni4trs a întrebat:

Cum se pune un filtru Audio in masina?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Probabil te referi la un filtru crossover pentru difuzoare.
In mod normal in functie de caracteristicile difuzoarelor se proiecteaza cu un program special filtrele respective.Asa sa cumperi doua filtre la la intamplare si sa se si auda bine este ca si cum ai castiga la Loto.
Ar fi o idee sa cumperi un pachet cu difuzoare si filtre incluse.Ai sanse mai mari ca sa se auda ok.

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Este simplu, ai doua suruburi de intrare ( + si - IN) si iesire pentru 2 boxe. Sa respecti + si - de la filtru cu + si - de la boxe daca vrei sa fie sunetul de calitate.
O zi bună!

| Raducons a răspuns:

De ce vrei sa pui filtru audio, daca se aud ceva paraziti in difuzor trebuie pe alimentare un filtru, in rest nu are nicio valoare pe iesire.