| Radu_Ionut_1993 a întrebat:

Daca am atestat de șofer de taxi sunt sofer profesionist sau amator? Nu am categoria c.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se numeste sofer profesionist acel sofer care isi castiga salariul profesand conducerea auto, asa ca soferul de taxi este sofer profesionist.

| baru a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai permis de conducere categoriile B, C, E. Ca sa te numesti sofer profesionist si sa ai o vechime minima de cinci ani.

| sierra1 a răspuns:

Dacă iți asiguri traiul practicând legal meseria de șofer, se numește că ești profesionist

| MadalinG99 a răspuns:

Un sofer se vede dupa felul de a conduce, daca ai experienta normal ca esti profesionist dar doar la B happy, in mod normal profesionistii sunt cei care au C+E, lor asa li se spune si pe buna dreptate.