| thegamegl a întrebat:

Daca am permis cat. B si imi cumpar un scuter cu acte in regula,port casca si vesta,politia ma poate amenda pentru ceva in momentul in care ma opreste?(exceptand situatiile in care incalc legea prin comportamentul din trafic)

5 răspunsuri:
| cossmy a răspuns:

Cred ca se referea la faptul ca are permis DOAR pentru cat. B si vrea sa conduca scuterbig grin

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Daca ai categoria B,asta nu inseamna ca poti conduce si scuter: Da,poti conduce scuterul si fara "permis" dar stai cu morcovul in fund ca politia, politia!; oricum. politia te opreste cand au ei chef, sau chiar fara motiv(sa se afle si ei in treaba)...Ai grija ce faci.Baftahappyhappy

| xXkenzorXx a răspuns:

Pai nu cred ca ar amenda pe cineva ca tine care faci totul corect!
Adica, porti casca, vesta si acte in regula si atunci nu au ce sa iti faca nimic pentru ca nu au motiv! e motive
Adica daca nu ai avea acte si costum, ar avea mult motive sa te amendeze!
Funda?

| subfocus a răspuns:

Poti dar pana in 50cc

| shaban a răspuns:

Ai voie maxim 49 cm, si sa fie inscris, daca e 50 cm sau peste trebuie permis!