| imihaistoian a întrebat:

Daca am rca-ul expirat si ma prinde politia si ii spun ca am uitat actele acasa mai pot sa scap sa nu mai vada ca am rca-ul expirat, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Nu poți face absolut nimic.
Mai bine fă-ți asigurarea, că e mai ieftină decât amenda.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricum iti iei amenda ca nu ai actele la tine si daca te verifica prin statie iti iei si amenada pentru lipsa rca si poti sa ramai si fara talon si drept de circulatie pe loc.

| AgathaRo a răspuns:

II dai doar buletinul si permisul cand vine vorba de actele masinii ii zici ca nu il ai la tine. Asa iesi mai rentabil la amenda.

| Al99 a răspuns:

De cand cu internetul mobil afla imediat daca ai sau nu asigurare.