| Mario1994 a întrebat:

Dacă ați avea 8000-10.000 euro, ce mașină v-ați lua? big grin

59 răspunsuri:
| Someonelovedyou a răspuns:

Un BMW la mâna a doua. Găsește pe OLX unul bun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-as lua masina.
Nu totul se rezuma la masini.
Mai bine as investing acei bani

| Simpatic a răspuns:

Cu suma suma asta mica mi-as lua doua dacii tunate sa le am seara cand ies, una pe post de bmw alta pe post de mercedes

| Flavyuseduard a răspuns:

Seria 5 motor de pana 2.5 diesel, audi a3 1.9 sau 2.0, vw scirocco (cea mai buna varianta) motor 1.4 160 cai merge glont, recomand

| JusTPauL a răspuns:

Dacă as mai avea încă odată 8k, i-aș tine, as mai aduna și mi-as lua garsoniera.
Cu banii de pe chirie, as face rata la o mașină nouă până în 20mii.
Sau dacă chiar e urgență treaba cu mașina. M-aș duce pe un E60 2008+, cel puțin eu asa am luat, sau un A6 2008+, E-class 2010+ dar aici mai trebuie bani.
Oricum la 8k găsești la orice marca mașini bune după 2010. Spor la cautat.

| Nemessys a răspuns:

Pentru mine si la ce am eu nevoie, un logan APROAPE nou.

| Flavyuseduard a răspuns (pentru Someonelovedyou):

Ce buget?

| Dismally a răspuns:

Un Jaguar, dar daca as castiga mai putin de 3.000 euro pe luna nu as da 10.000 pe o masina...

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

În ce ai investi? happy

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

Sau Logan 2020 care o să apară, alta platformă.

| Nemessys a răspuns (pentru Mario1994):

Dar stai. alea ce motor au? laughing

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

Te referi la Sandero sau Logan mai vechi?

| Nemessys a răspuns (pentru Mario1994):

Ma refer la loganurile noi, 2019, 2020. Am auzit ceva de 0.9 turbo dar nu stiu daca e adevarat

| Wr3nch a răspuns (pentru JusTPauL):

Garsoniera la 18k unde? In Ferentari? laughing)

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

Sunt 3 motoare la Logan 2017-2019, 0.9 tce, 1.0, 1.5 dci. happy Deci când va fi lansat viitorul Logan, va avea motor nou de 1.3 tce de 130 cp și un motor hibrid-electric. Acesta e așteptat în primăvara sau toamna. Deja se renunță la platformă de Dacia și viitorul Logan va avea platformă nouă de la noul Clio 2020, la fel și Sandero.

| Nemessys a răspuns (pentru Mario1994):

Bun, ca daca era doar ala de 0.9, ma orientam catre alt model laughing

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

rolling on the floor 0.9 e foarte slăbuț.

| Nemessys a răspuns (pentru Mario1994):

Pai de aia ziceam ca nu as lua unul de ala.

dar de 1.5 dci ce parere ai? din punct de vedere al fiabilitatii

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

1.5 dci e cel mai fiabil motor. Motorul ala de 1.5 dci exista pe Duster prima generatie si pe Nissan/Mercedes-Benz. Renault e asociat cu Mercedes-Benz de câțiva ani și merge excelent cu vânzările.

| Nemessys a răspuns (pentru Mario1994):

Vai de mine. 99vehicles varianta feminina rolling on the floor.

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

rolling on the floor la banii aia de 10. 0000 euro poți lua un Renault Talisman echipat cu 1.6 tce diesel, de 160 cp full din 2016..sau Clio full din 2017 la 7000 euro.happy

| Nemessys a răspuns (pentru Mario1994):

Da chiar... talisman, my love.
Sau un pasat CC

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

Passat CC e vechi rău.

| Nemessys a răspuns (pentru Mario1994):

But still beautiful

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

Mie nu îmi place Passat CC laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un trabant la 500 de euro și de restul țoale și machiaje.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

I-as investi intr-o afacere sau intr-o pasiune.

| mgtow a răspuns:

Volkswagen golf cu 3 usi. Sau bmw 116i tot cu 3 usi. Dar cum sant masini vechi si mici pentru mine prefer sa merg pe motoreta de 25cc, bus. Masina care urmeaza sa o cumpar zilele astea e: https://www.autotrader.co.uk/......2185441742

| bogdan324 a răspuns:

La ce drumuri avem cel mai probabil un duster sau un nissan qashqai, nu de alta dar m-am plictisit sa fac slalom printre gropi, dupa ma doare si dosul si portofelul

| BogdanM275 a răspuns:

Dacia Logan pentru că e o mașină relativ fiabilă și ușor de întreținut.