| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Ai lua Dacia Sandero Stepway din 2018 cu 8000-10.000 euro cu putini km sau o mașină nemțească, gen Audi A4 din 2010-2012 cu 8000 euro, 150.000 km?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine masina englezeasca cu 10.000€ si 3. 000km. Nu mai sant ce au fost odata germanii iar dacia e o masina de toata jena, Masina noua sau putini km renault clio asa merita

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru mgtow):

Am văzut un Renault Clio 2018 full la 8800 euro..echipat cu 1.5 dci motor. Ce masina englezeasca e?

| BogdanM275 a răspuns (pentru mgtow):

Cred ca nu stiai faptul, ca masinile englezești sunt recunoscute pentru faptul ca nu sunt tocmai cele mai fiabile.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru BogdanM275):

Ce mașini sunt? Eu nu nici înțeleg laughing

| BogdanM275 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Land Rover (SUV-uri), Jaguar (mașini de lux și sport) și Mini (mașini compacte).

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru BogdanM275):

Alea nu sunt căutate nici nu sunt peste mărci nemtești sau franțuzești. happy

| mgtow a răspuns (pentru BogdanM275):

So crezi tu, laughing

| mgtow a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Oricare nu conteaza. Sant oameni care gasesc cu 300£ masina si ii tine ani grei. Englezii merg incet cu ele fac servisarea la timp si de aia rezista mai mult masiniile lor. Au strat de protectie anticoroziv mai gros comparativ cu masiniile din UE pentru ca ploua mult la ei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici una nici alta. Mi as lua un polo cred

| Sofer a răspuns:

Audi A4. Ce sa fac cu un cotet de Dacia Sandero? Mai mult confort si motoare mai puternice pe Audi.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru Sofer):

Bine spui? Și ce mașini mai sunt la 8000-9000 euro sh?

| Panamax a răspuns:

Daca ar fi 150.000 km ar fi noroc chior.La noi ajung masini cu cel putin 40.000 km pe an.
Am vazut masini cu 500.000 km care aratau ca noi din 2012.Costa 100 de lei sa dai km inapoi si 200 un caiet de service completat in germana sau ce limba vrea clientul.
Sunt si alte marci noi, nu doar cutii de conserve Logan.

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru Panamax):

Ce mărci sunt la banii ăștia?

| Sonia822 a răspuns:

150 000 e enorm de mult, si e f veche, trebuie sa schimbi piese si te coste kklau. Inca p-atat. Dar iti recomand sa mergi la un dealer dacia, pentru ca ala e pretul unei masini noi, Sandero, difera f putin, depinde si de dotari. Daca are f putini km, sa nu fi avut accident, iar daca e de la dealer, sa nu fi fost de drive test. Ia orice masina noua de la Dacia, mergi in showroom. La 10.000 euro gasesti la scoda, micuta, noua, cu aer conditionat

| Sonia822 a răspuns:

Skoda

| TheGentleman a răspuns:

Dacia nu se recomandă a fi cumpărată second-hand, ci doar nou-nouță.

Detalii: https://playtech.ro/......efectiuni/

https://playtech.ro/......scunse-au/

| Alexandrionelu a răspuns:

Eu as alege ceva de calitate: A4, Jetta, seria 1/3, B/C class, etc, chiar dacă e mai veche și cu km mai multi. Fugi de "franțuzoaice" sau "italience", ca să nu regreți mai târziu.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Bine inteles ca as lua un audi a4 din 2012, chiar si cu 180000 de km, pentru ca nu se compara un audi cu un logan, pentru ca, audi are suspensie mai buna, frână mai bune, motorul e mai bine construit, absolut totul e mai bun la audi, multe dotări etc... dacă ai bani de a4 sigur iti permiți să il intretii.

| BogdanM275 a răspuns:

Eu ti-as recomanda Dacia Sandero Stepway, e mult mai ușor de întretinut iar prețul pieselor de schimb nu e nici pe departe la fel de mare ca la modelele nemțești.

audi A4 e o mașina de buna calitate și fiabila, dar e destul de costisitor de întretinut mai ales cand discutam de pretul pieselor de schimb.