| EmilTraian95 a întrebat:

Daca gasesc o masina cu taxa platita si nerecuperata si vreau sa mi pun numere preferentiale mai trebuie platita taxa? cat platesc in plus pentru un numar cu litere preferentiale?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Taxa de timbru de mediu se achita o singura data ----la cumpararea unei masini cu taxa platita si nerecuperata, noul proprietar nu va mai plati aceasta taxa.
Pentru numere preferentiale vei plati in plus 45 lei--- vezi preturile pe site-ul DRPCIV, in sectiunea "contravaloare placi" ":http://www.drpciv.ro/info-portal/searchTaxes.do?resetForm=true

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numerele preferentiale nu au treaba cu taxa. trebuie sa platesti vreo 80 ron pentru numere preferentiale