| vl96cos a întrebat:

Daca L Bute castiga meciul cu J P Mendy inseamna ca e castigator la puncte
scuze de categorie. sunt mai multi barbati aici.

Răspuns Câştigător
| Cioxan a răspuns:

Castigator la puncte inseamna sa castige dupa terminarea celor 12 runde! Daca ii da Knock-Out...e castigator prin Knock-Out! E simplu. funditahee hee

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde. Castigator la puncte inseamna sa nu fie nici un KO in cele 12 reprize si dupa ce punctea arbitrii fiecare pugilist, cel cu cele mai multe puncte castiga, deci asta inseamna victorie la puncte!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de repriza in care il castiga si cum anume. Daca il castiga dupa toate cele 12 reprize este castigator la puncte, daca il castiga inainte de terminarea reprizelor regulamentare il poate castiga prin KO (il trimite la podea si acesta nu se poate ridica inainte de expirarea numaratorii) ori prin decizia arbitrului - KO tehnic(pentru ranire grava ori acesta socoteste ca nu se mai poate apara) sau prin abandon cerut de antrenorul sau. Numai bine!

| maryellen91 a răspuns:

Ca sa castige la puncte trebuie sa termine toate rundele (la sf nu bate nimeni e un fel de egalitate si se alege castigatorul la puncte)!
dar, de obicei el castiga prin KO, e cel mai bine asa!

| BlueByte a răspuns:

Sunt sigur ca nu are de gand sa castige la punctelaughingK.O 60% posibil.Mai ales ca boxeaza in Romania!

| iReal96 a răspuns:

Castogatorii pot fi de 2 feluri : la puncte sau prin K.O (K.O=knockout) daca J.P mendy nu o ca cada prin K.O jos.atunci e posibil ca L.Bute sa bata la puncte. daca J p Mendy cade jos L. Bute castiga Prin ca.Owinking

| dangerX a răspuns:

Pai daca nimeni nu face KO pana in ultima runda castigatorul va fi ales dupa puncte. nu am inteles intrebarea(daca era o intrebare pentru ca nu vad semnul?)