| ZitaRita a întrebat:

Dacă voi învață pentru sală întrebările ca pe poezie, fără sa le gândesc logic, voi putea conduce apoi cum trebuie? Unele răspunsuri nu au logica!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unele raspunsuri nu au logica, da unele raspunsuri date de tine nu au logica daca nu sti ce zici.

| Liviu a răspuns:

Crede-ma, eu am luat permisu categoria B acu 5 ani, acu daca mai fac un chestionar pic cu 10 11, daca iau si atat. Majoritatea care trecem de sala uitam tot. Invata cat sa iei sala. Toata legislatia rutiera se refera doar la cateva indicatoare. Restu tot ce inveti,e ca sa te pregateasca pentru situatiile neprevazute,multe sunt formulate aiurea, deci capu sus si baga mare. Pe tine te intereseaza sa iei sala,ca atunci cand vei fi la volan, te vei descurca, trebuie doar sa inveti ca pe tatal nostru prioritatile si regulile/indicatoarele. Restu de mecanica, prim ajutor, infractiuni, contraventii, sigur le vei uita happy, astea iti raman in cap doar o perioada. Eu am luat recent si celelalte categorii, aceias poveste(in afara de motocicleta)